Buty New Balance

Historia marki

Posted On 3 października, 2017 at 2:24 pm by / Możliwość komentowania Historia marki została wyłączona

A zatem od początku – marka New Balance to na dziś dzień jedna z najchętniej wybieranych firm produkujących obuwie sportowe. Taka silnie ugruntowana pozycja rynkowa tej marki trzyma się od wielu lat i raczej nie zapowiada się, aby New Balance dało się wyprzedzić konkurencji. Z danych statystycznych i wyników sprzedażowych można stwierdzić, iż obuwie tego producenta noszone są zdecydowanie najczęściej w rozmaitych zakątkach świata, zaś ich właścicielami są rozliczni konsumenci – sportowcy w teorii, którzy preferują casualowy styl ubierania, ale także zawodowi sportowcy, profesjonaliści, którzy traktują charakteryzowane tu buty sportowe jako element i narzędzie do uzyskiwania codziennych sukcesów. Jeżeli chodzi o historię początków działalności gigantycznego na ten moment koncernu, to warto zwrócić uwagę na rok 1906. Aż tak wcześnie? Może wydawać się dziwne, ale takie są fakty – New Balance ma na swoim koncie ponad stulecie prężnej i dynamicznej działalności! Jest to ogólnie jedna z najbardziej wiekowych placówek usługowo-produkcyjnych, którym udało się przetrwać po dziś dzień. Za założyciela marki New Balance uznaje się Williama J. Riley, który zamieszkiwał na terenie Bostonu i to tam prowadził fabrykę, w której zatrudniał sporo pracowników. Byli to głównie robotnicy pracujący fizycznie, dlatego też, dbając o ich komfort realizacji codziennych obowiązków zawodowych, Riley postanowił zatroszczyć się należycie o zapewnienie swemu personelowi właściwych warunków w miejscu pracy. I tak skonstruował on wyjątkowe, niepowtarzalne jak na tamten moment, specjalistyczne wkładki, które miały być umieszczane bezpośrednio pod łuk stopy. I co bardzo zadziwiające – aby móc stworzyć niesamowicie precyzyjny, wręcz pieczołowicie przygotowany model wkładki, niezbędne okazały się m.in. kurze pazury!

To one były wzorem, formą, jaką 'inspirował' się Riley podczas wytwórstwa swych pionierskich wkładek. Spostrzegawczość doprowadziła go do wniosku, iż to właśnie ten gatunek ptactwa doskonale utrzymuje idealną postawę – wyprostowaną, a wszystko dlatego, że opiera się na trzech pazurach. Nieprzypadkowo zatem na rynek wypuszczone zostały rejestracja w avon przez Rileya wkładki trójkątne, jakie miały specyficzne trzy punkty wsparcia. Nie trzeba było długo czekać na to, aby wskazane tu wkładki zostały uznane za specjalność i wręcz 'wynalazek' Rileya. Prawdziwy przełom w wytwórstwie nastąpił natomiast dokładnie w roku 1938, kiedy to na rynek wypuszczone zostały przez niego pierwsze modele butów. Miały to być z założenia warianty obuwia sportowego znakomicie nadającego się nie tyle dla przeciętnego Kowalskiego, co zwłaszcza dla zawodowych biegaczy. Pierwsze pary powstały ściślej rzecz biorąc z myślą o wyposażeniu w nie zawodników z klubu sportowego Boston Brown Bag Harries. W produkcji tych skórzanych butów sportowych, Riley postawił na niesamowicie miękką, wygodną w użytkowaniu oraz bardzo elegancką skórę kangura. Z czasem obuwie przez niego wylansowane stało się prawdziwym hitem na rynku obuwniczym oraz akcesoriów sportowym i stało się przedmiotem pożądania mas. Najpierw wabikiem okazała się cena – zaledwie siedem dolarów za parę! Z czasem zaczęto dostrzegać jak bardzo dużo walorów ma owe obuwie także pod względem praktycznym. Kluczowym rokiem był także rok 1956, kiedy to doszło do śmierci założyciela marki New Balance i przejęcia firmy przez jego córkę. Wtedy to doszło do przekształcenia firmy. Na rynku pojawiła się nowa marka – New Balance Orthopedic Laboratory, która miała wskazywać, iż przedsiębiorstwo jest mocno zaangażowane w realizowane badania naukowe. W 1960 roku z kolei utworzono model Trackster, jaki zrobił furorę na rynku. Podobnie istotny stał się też rok 1972, bo wówczas New Balance przeszedł w posiadanie młodego przedsiębiorcy, którym był Jim Davis. Przejął on firmę, gdyż był oczarowany wygodą użytkowania Tracksterów.

Sukces New Balance podkreślony został między innymi w zestawieniu firm, które dominują pod względem sprzedaży obuwia sportowego. W 2005 roku przygotowano takie skrupulatne zestawienie, w jakim New Balance uplasowała się jako drugi z podmiotów. Jeżeli chodzi o nasz kraj, to w Polsce marka New Balance była nieco mniej rozpowszechniona niż w innych rejonach świata, ponieważ wyparta została przez markę Adidas, ale to tylko na moment. Mimo że nie kojarzono New Balance od samego początku, kiedy już poznano się na produktach tej firmy, automatycznie zyskały one ogromne zainteresowanie konsumentów. Dziś buty te są cenione nie tylko przez sportowców, ale co również warte wyróżnienia – także przez fashionistów.

http://www.auto-szkola.com.pl/